Olimpiade naționale

Limba Engleză

  • Rahimi Aida, profesori coordonatori: Andreea Hodivoianu, Ana Maria Rampelt - Mențiune
  • Barna Ioana, profesori coordonatori: Andreea Hodivoianu, Ana Maria Rampelt - Mențiune
  • Secosan Vlad, profesor coordonator: Mihaela Stoica - Mențiune

Limba Germană

  • Stoica Iarina Ana Bianca, profesor coordonator: Casandra Bucur - Premiul I
  • Kutyik Georgia, profesor coordonator: Casandra Bucur - Premiul II
  • Mihailescu Ovidiu, profesor coordonator: Casandra Bucur - Premiul III
  • Ionescu Theodora, profesor coordonator: Casandra Bucur - Mențiune

Limba Spaniolă

  • Coconașu Andreea Eugenia, profesor coordonator: Victoria Sepciu - Premiul I
  • Dragnea Mălina-Anca, profesor coordonator: Victoria Sepciu - Premiul I
  • Alaliței Antonia, profesor coordonator: Victoria Sepciu - Mențiune

Biologie

  • Șișcă Jippa Bogdan Ionuț, profesor coordonator: Claudia Neguț - Mențiune, Participant la Olimpiada Internațională de Biologie
  • Enică Andrei Ioan, profesor coordonator: Claudia Neguț - Participant la selecția pentru lotul lărgit
  • Mekdad Magdy, profesor coordonator: Ioana Ariniș - Mentiune

Olimpiada Națională interdisciplinară "Științele Pământului"

  • Enică Andrei Ioan, profesor coordonator: Claudia Neguț - Mențiune, Participant la selecția lotului lărgit al fazei internaționale
  • Petran Costin Alexandru, profesor coordonator: Claudia Neguț - Mențiune Specială
  • Seremet Dan, profesor coordonator: Claudia Neguț - Mențiune Specială

Informatică

  • Ionescu Victor Răzvan, profesor coordonator: Viorel Rudeanu- Mențiune, Olimpiada Națională de Informatică

Olimpiade internaționale

  • Suciu Andrei Tudor, profesor coordonator: Stoinea Petre - AUR la Olimpiada Balcanică Internațională de Geografie
  • Șișcă Jippa Bogdan Ionuț, profesor coordonator: Neguț Claudia - BRONZ la Olimpiada Internațională de Biologie din Danemarca

Olimpiade naționale

Limba Română

  • Stăncioiu Paul, profesor coordonator: Săvulescu Codina - Olimpiada de Lingvistică - Mențiune
  • Indreias Ana-Maria, profesor coordonator: Bădescu Nicoleta - Poveștile Cangurului - Premiul I
  • Grigorescu Andreea, profesor coordonator: Brădescu Denis - Olimpiada "Lectura și Abilitățile de Viață" - Mențiune

Matematică

  • Ion Filip, profesor coordonator: Bălună Mihai - Mențiune

Fizică

  • Vajaiala Gabriel, profesor coordonator: Onea Cristina - Mențiune SRF
  • Șeremet Dan, profesor coordonator: Popa Sever - Premiul III

Chimie

  • Mitran Raluca Elena, profesor coordonator: Tudor Daniela - Mențiune
  • Vintilă Ștefan Adrian, profesor coordonator: Dănciulescu Doina - Mențiune Specială

Biologie

  • Ghenciulescu Ana, profesor coordonator: Croitoru Alexandru - Mențiune
  • Șișcă Jippa Bogdan Ionuț, profesor coordonator: Neguț Claudia - Mențiune

Geografie

  • Hamod Omar, profesor coordonator: Roman Florentina - Mențiune
  • Dascălu Alexandru, profesor coordonator: Cocoș Alina - Mențiune
  • Paraschivescu Ioan, profesor coordonator: Stoinea Petre - Premiul Special
  • Suciu Andrei Tudor, profesor coordonator: Stoinea Petre - Premiul Special

Științele Pământului

  • Șeremet Dan, profesori coordonatori: Neguț Claudia, Cocoș Alina, Tudor Daniela, Popa Sever - Mențiune Specială

Limba Engleză

  • Angelescu Maria Alexandra, profesori coordonatori: Nechifor Cristina, Burlacu Iulia - Mențiune
  • Nyerges Iulia, profesori coordonatori: Nechifor Cristina, Ivănuș Raluca - Premiul III
  • Ionescu Theodora, profesori coordonatori: Călinescu Oana, Rampelt Ana Maria - Mențiune
  • Mânzatu Ioan, profesor coordonator: Hodivoianu Andreea - Premiul I

Limba Germană

  • Nicu Theodor, profesor coordonator: Bucur Casandra - Premiul III

Limba Spaniolă

  • Sburlea Târnoveanu Iulia Maria, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul I
  • Alaliției Antonia, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul II
  • Coconasu Andreea Eugenia, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul II
  • Dragnea Malina Anca, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul III
  • Trifu Malina Alexandra, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Mențiune Specială

Economie

  • Crețu Teodor Matei, profesor coordonator: Negulescu Constantin - Premiul I

TIC

  • Dinu Andrei Cristian, profesor coordonator: Corobană Gabriela - Premiul II

Religie

  • Barbuceanu Rita, profesor coordonator: Iliescu Alina - Premiul Special

Infomatrix

  • Calotă Mihnea, profesor coordonator: Udrea Diana - Medalie Argint
  • Trandafir Iulia, profesor coordonator: Udrea Diana - Medalie Argint

Șah

  • Briana Stanciu, profesor coordonator: Bal Crișan Monica - Locul 9

Mathematical Danube Competition (Matematică)

  • Ion Filip, profesor coordonator: Bălună Mihai - Locul 4

Shakespeare School Essay Competition (Engleză)

  • Nyerges Iuliana,  profesori coordonatori: Nechifor Cristina, Ivănuș Raluca - Premiul de Originalitate
  • Ella Stanciu Gelu, profesor coordonator Mihaela Stoica - Premiu Special

"Magic Words, Dream Worlds" (Engleză)

  • Citimus Mara, profesori coordonatori: Nechifor Cristina, Burlacu Iulia - Premiul II

Festivalul "Maiart" (Teatru)

  • Bostan Ștefania, profesor coordonator: Nechifor Cristina - Premiul III

Festivalul "Jos pălăria" (Teatru)

  • Bostan Ștefania, profesor coordonator: Nechifor Cristina - Mențiune specială a juriului

Festivalul "Mark Twain" (Teatru)

  • Morgenstern Leah Cabiria, profesor coordonator: Nechifor Cristina - Premiul I de interpretare rol feminin
  • Stancov George, profesor coordonator: Nechifor Cristina - Premiul I de interpretare rol principal masculin
  • Trupa Orpheus, profesor coordonator: Nechifor Cristina - Trofeul Festivalului, Premiul special al asociației "Arta pentru copii României"

"Tinerii dezbat" (Logică și argumentare)

  • Ionita Mara, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune
  • Negrila Ana Maria, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune
  • Mosgoreanu Alexandru, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune

Olimpiade internaționale

  • Ion Filip-Alexandru, profesor coordonator: Bălună Mihai - AUR la Olimpiada Internațională Pluridisciplinară “Tuymaada” – matematică
  • Șișcă Jippa Bogdan Ionuț, profesor coordonator: Neguț Claudia - AUR la Olimpiada de Științe a Uniunii Europene (EUSO)

Olimpiade naționale

Limba Română

  • Oprea Ana, profesor coordonator: Bădescu Nicoleta - Premiul III

Matematică

  • Ion Filip Alexandru, profesor coordonator: Bălună Mihai - Premiul I

Chimie

  • Mitran Raluca, profesor coordonator: Tudor Daniela - Mențiune specială
  • Stoicescu Milena, profesor coordonator: Melian Dora

Biologie

  • Enica Ioan Andrei, profesor coordonator: Neguț Claudia - Premiu special
  • Șișcă Jippa Bogdan Ionuț, profesor coordonator: Neguț Claudia - Mențiune

Geografie

  • Dascălu Alexandru, profesor coordonator: Iordan Lina - Premiul III

Limba Engleză

  • Lakatos Sara, profesori coordonatori: Rampelt Ana-Maria, Călinescu Oana - Mențiune
  • Mânzatu Ioan, profesor coordonator: Tudor Mariana - Premiul II

Limba Germană

  • Ionescu Theodora, profesor coordonator: Bucur Casandra - Premiul I

Limba Spaniolă

  • Alaliței Antonia, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul III
  • Coconașu Andreea, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul II

TIC

  • Dinu Andrei Cristian, profesor coordonator: Corobană Gabriela - Mențiune
  • Rădulea Sergiu, profesor coordonator: Rădulea Elena - Mențiune

Infoeducația

  • Druță Nicolae Mircea, profesori coordonatori: Săcuiu Silviu, Druță Doina - Mențiune, Premiul I

Științe pentru Juniori

  • Enica Andrei Ioan, profesori coordonatori: Neguț Claudia, Melian Dora, Onea Cristina - Mențiune specială

Concursul "Tinerii Dezbat"

  • Dumitru Theodora, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune
  • Păun Carla, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune
  • Piscan Sabina, profesor coordonator: Zaschievici Liliana - Mențiune

Olimpiade naționale

Limba Spaniolă

  • Crăciun Georgiana-Cornelia, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul I
  • Sburlea Târnoveanu Iulia Maria, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul II
  • Cristea Ioana Cătălina, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul III
  • Lungu Denisa Sorina, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Premiul III
  • Coconaşu Andreea Eugenia, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Mențiune
  • Băsăşteanu Ana Maria, profesor coordonator: Sepciu Victoria - Mențiune

 TIC

  • Rădulea Sergiu, profesor coordonator: Rădulea Elena - Premiul II și Medalie de Aur
  • Dinu Andrei Cristian, profesor coordonator: Corobană Gabriela - Mențiune și Medalie de Argint
  • Obreașcu Teodor Alexandru, profesor coordonator: Corobană Gabriela - Medalie de Bronz

Olimpiade naționale

Limba Română:

  • Bobaru Alexandra (9A)
  • Osman Alexandra (10I)
  • Corbu Maria (11A)

Matematică:

  • Georgescu Andreea (11E)
  • Miu Mihai (12D)

Fizică:

  • Popa Alin (10I)
  • Brîncuș Andrei (11I)
  • Miu Mihai (12D)

Chimie:

  • Darie Teodor (9I)
  • Matei Dragoș (10F) – Mențiune Specială
  • Teodorescu Horia (10F)
  • Murgoci Adrian (11F) – Mențiune

Biologie:

  • Ilie Sorina (10A)
  • Emilescu Radu (10A)
  • Ghiță Ioana (11F)
  • Bernea Lavinia (12F) – Mențiune

Geografie:

  • Porteka Sabrina (10G)
  • Dobrescu Valentina (11A)
  • Copacenaru Olimpia (12E)

Limba Engleză:

  • Mânzatu Ioan (9A)
  • Dumitriu Silvia (9E)
  • Purcaru Alexandra (10F)
  • Ghinescu Sabina (12E)

Limba Spaniolă:

  • Crăciun Georgiana (11H)
  • Vlăsceanu Mădălina (12E) – Mențiune ISJ Timiș

Științe Socio-Umane:

  • Ene Ariadna (11F) - Mențiune
  • Tănasă Cristian (12C)

Olimpiade naționale

Limba Română:

  • Muscalu Corina (9F)
  • Ghita Ioana (10F)
  • Bozdog Victor (11G)
  • Nastase Lavinia (12F)

Limba engleză:

  • Pantilie Ana (9G)
  • Ghita Ioana (10F) – Mențiune
  • Ocrain Theodora (10E)
  • Pavel Ioana (11A)
  • Miu Valentin (11I)
  • Gheorghiu Diana (11I) – Mențiune

Limba spaniolă

  • Craciun Georgiana (10H) – Premiul I
  • Basasteanu Ana Maria (10E) – Premiul III
  • Vlasceanu Madalina (11E) – Premiul II

Limba germană

  • Mihai Cristiana (9E) - Premiul II
  • Ionescu Vlad (9E)
  • Luca Laura (10E) – Mențiune
  • Gheorghiu Diana (11I)

Matematică

  • Georgescu Andreea (10E)
  • Raducanu Vlad (12D)

Chimie

  • Matei Dragos (9F) – Mențiune specială
  • Teodorescu Horia (9F) – Mențiune MECTS
  • Corbu Maria (10A) – Mențiune MECTS
  • Murgoci Adrian (10F) – Mențiune MECTS
  • Andrei Virgil (12I) – Mențiune MECTS (calificat în lotul național lărgit pentru Olimpiada Internațională)

Fizică

  • Brincus Andrei (10I) – Mențiune
  • Miu Mihai (11D)

Biologie

  • Murgoci Adrian (10F) –  Mențiune
  • Neagu Andrei (11E) – Mențiune
  • Vlasceanu Madalina (11E) – Mențiune
  • Bernea Lavinia (11F) – Premiul I
  • Cirneanu Alina (12F) – Mențiune (calificată în lotul național lărgit pentru Olimpiada Internațională)
  • Toma Diana (12F) – Mențiune
  • Cavaropol Calin (12F)

Informatică

  • Taloi Bogdan (9E) –  Mențiune
  • Patrascanu Andra (10E)
  • Tuica Radu (12A)

Geografie

  • Chitic Raluca (9E) –  Mențiune
  • Porteka Sabrina (9G) – Mențiune
  • Dobrescu Valentina (10A) – Mențiune
  • Copacenaru Olimpia (11E) – Mențiune
  • Macovei Vlad (12E) – Mențiune

Istorie

  • Suciu Iulian (10C)

Logică și argumentare

  • Ene Ariadna (10F) – Mențiune